Αυτό το Σάββατο 4 Νοέμβρη 2017, 12.00-13.00, στην εκπομπή «Στη δουλειά & στον αγώνα», που μεταδίδεται από το ραδιόφωνο της ΕΡΤopen στους 106,7 και δικτυακά εδώ http://radio.ertopen.com/erasport, μιλούν εφ΄ όλης της ΕΥΔΑΠίτικης ύλης και κυρίως για τις απολύσεις και την ιδιωτικοποίηση της ΕΥΔΑΠ η Όλγα Τσιμιδάκη, (πρόεδρος της Ένωσης Υπαλλήλων ΕΥΔΑΠ και του Πολιτιστικού Κέντρου εργαζομένων ΕΥΔΑΠ), και τα μέλη του ΔΣ του Συλλόγου Προσωπικού ΕΥΔΑΠ, Μανώλης Μαστοράκης (ΣΕΚΕΣ για Δημόσια ΕΥΔΑΠ και Μανώλης Χαρατσής (ΠΑΜΕ ΕΥΔΑΠ)
Τρεις εργαζόμενοι της ΕΥΔΑΠ από διαφορετικούς πολιτικούς χώρους μιλούν στην αυτοδιαχειριζόμενη ελεύθερη ραδιοφωνία της ert-open για τις επαπειλούμενες απολύσεις των υδρονομέων την ιδιωτικοποίηση της ΕΥΔΑΠ και βέβαια για την απόφαση του ΔΣ της ΕΥΔΑΠ να αξιοποιήσει δικαστικές αποφάσεις υπέρ των εργαζομένων σε βάρος τους!